Skip to main content

Przekonaj się jakie są korzyści płynące z użytkowania systemu fotowoltaicznego

Nie dotyczą Cię podwyżki cen prądu.

Zgodnie z nowymi taryfami obowiązującymi od stycznia 2021 roku oraz wprowadzonymi opłatami dodatkowymi, mieszkańcy domów jednorodzinnych rocznie zapłacą średnio o około 10% więcej za energię elektryczną w porównaniu do ubiegłego roku. Koszt instalacji systemu fotowoltaicznej jest jednorazowy – w przyszłości nie będziesz przejmował się cyklicznymi rachunkami za prąd czy kolejnymi podwyżkami taryf od jego dostawcy. System fotowoltaiczny jest więc inwestycją na lata, która w ujęciu długofalowym przyniesie realne i znaczne oszczędności w domowym budżecie.

Zyskujesz niezależność energetyczną

Decydując się na instalację systemu fotowoltaicznego zyskujesz nie tylko niezależność finansową ale też energetyczną. Nadmiar energii wytworzony dzięki fotowoltaice latem może zostać odesłany do sieci i odebrany wtedy, gdy będzie Ci go brakowało (np. zimą). Dzięki takiemu rozwiązaniu Twój całoroczny koszt zasilania domu może wynieść 0 złotych.

Możesz skorzystać z dofinansowania 

a to oznacza dla Ciebie mniejsze koszty inwestycji. Rozważając instalację systemu fotowoltaicznego warto skorzystać z dofinansowania w ramach programu „Mój Prąd” w wysokości do 5 000 złotych oraz „Czyste Powietrze” z którego można uzyskać dofinansowanie do 37 000 złotych na zakup i montaż paneli solarnych (w przypadku mikroinstalacji do 5 000 złotych). Dodatkowo, poniesione przez Ciebie koszty niepokryte wsparciem możesz odliczyć od podatku zgodnie z ulgą termomodernizacyjną. Obecnie maksymalna wysokość ulgi wynosi 53 000 złotych.

Chcesz zainstalować system fotowoltaiki na swoim dachu?

Skontaktuj się z naszym ekspertem i zacznij oszczędzać!